Meniu

ATSAKINGAS VARTOJIMAS

Mes esame alaus darykla ir mėgstame gaminti alų. Tačiau taip pat žinome, kad vartojimo potyris priklauso ne tik nuo to, kaip jį gaminame, bet ir nuo to, kaip jūs jį vartojate. Štai kodėl mes dedame tiek pat daug pastangų supažindindami žmones su mūsų produktų vartojimo pavojais.

Vartokite atsakingai!

RIZIKINGOS SITUACIJOS

Kuo daugiau vartojate alkoholio, tuo lėčiau reaguojate į aplinkinius pokyčius ir tuo labiau pablogėja jūsų sprendimai. Pavartoję alkoholio, neužsiimkite jokia rizikinga veikla, kai jūsų sprendimai gali būti gyvybiškai svarbūs jūsų ir aplinkinių saugumui.

BENDRAS ARBA GAUSUS EPISODINIS GĖRIMAS (HED)

Nors apibrėžimai skiriasi, besaikis girtavimas arba sunkus epizodinis girtavimas (HED) paprastai apibrėžiamas kaip didelio alkoholio kiekio suvartojimas per trumpą laiką, dėl kurio atsiranda  apsinuodijimas alkoholiu. Besaikis girtavimas gali turėti rimtų pasekmių asmeniui ir aplinkiniams žmonėms, įskaitant žalą sveikatai, nelaimingus atsitikimus, smegenų veiklos sutrikimus, nepageidaujamą seksą ir net mirtį. Besaikis gėrimas niekada nėra geras sprendimas.

TAIKYKITE KONTROLĘ

Jūsų gėrimo kiekis ir greitis, taip pat tai, ką dar valgote ar geriate, gali turėti įtakos, bent jau trumpuoju laikotarpiu. Kai abejojate, nustokite vartoti alkoholį ir palaukite, kol įsitikinsite, kad viską kontroliuojate ir galėsite priimti tinkamus sprendimus.

VARTOTI NORI NE VISI

Daugelis žmonių nusprendžia nevartoti alkoholio dėl kultūrinių, religinių ar kitų asmeninių priežasčių. Visada reikia gerbti sprendimą nevartoti alkoholio. Venkite arba apribokite alkoholio vartojimą, kai sergate arba esate prastos nuotaikos arba situacijoje, kai gerti atrodo netinkama. Jei negalite kontroliuoti vartojimo, neturėtumėte vartoti alkoholio iš viso.

NEVARTOKITE, JEI ESATE NEPILNAMETIS

Daugumoje šalių yra nustatytas minimalus legalus amžius, per kurį galima įsigyti ar vartoti alkoholinius gėrimus. Lietuvoje tai – 20 metų. Nepilnamečiams pirkimas ir vartojimas yra neteisėtas ir gali pakenkti asmens fiziniam ir protiniam vystymuisi. Įsitikinkite, kad suprantate įstatymus ir jų laikotės.

VAIRAVIMAS

Net nedideli alkoholio kiekiai gali turėti įtakos jūsų gebėjimui vairuoti, todėl vienintelis saugus patarimas yra vengti alkoholio, jei vairuojate.

ALKOHOLIS IR NĖŠTUMAS

Vyrai ir moterys, kurie svarsto galimybę sukurti šeimą, turėtų aptarti savo alkoholio vartojimą su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Gėrimas nėštumo metu gali neigiamai paveikti vaisių. Nėra sutarto saugaus alkoholio kiekio nėštumo metu. Pasirinkimas nevartoti alkoholio yra vienintelis teisingas sprendimas. Alkoholio vartojimas maitinant krūtimi gali neigiamai paveikti jūsų kūdikį. Jei esate nėščia arba maitinate krūtimi, susilaikykite nuo alkoholio vartojimo.