Meniu

„Švyturys-Utenos alus“ tęsia gamybą ir rūpinasi darbuotojų saugumu, tačiau nerimą kelia apsauginių priemonių trūkumas Lietuvoje

Nuo šios savaitės visoje Lietuvoje įsigaliojus karantinui, šalies gėrimų pramonės lyderis „Švyturys-Utenos alus“ informuoja, kad tęsia savo produkcijos gamybą. Organizuojant darbus, įmonėje griežtai laikomasi medikų teikiamų rekomendacijų, ypatingą dėmesį skiriant darbuotojų saugumui, tačiau išaugus apsauginių priemonių paklausai, tenka imtis beprecedenčių žingsnių joms įsigyti. Įmonė neatmeta, kad tai gali turėti įtakos gamybos efektyvumui.

„Kartu su visu pasauliu šiandien proaktyviai sekame ir reaguojame į situaciją. Kadangi mūsų produkcijos gamybai didžiąja dalimi yra naudojamos vietinės žaliavos, kurias gauname iš Lietuvos tiekėjų, jokių nepatogumų dėl tarptautinės padėties, sutrikusių eismo judėjimo srautų nepatiriame ir esame pasiruošę tęsti gamybą tokiais pat pajėgumais kaip iki šiol.

„Absoliučiai visos apsaugos priemonės šiuo metu yra tapusios deficitine preke Lietuvoje, ypač sudėtinga įsigyti respiratorių. Tiekimo vadybininkai nesustodami ieško bet kokius kiekius galinčių pateikti įmonių už ženkliai didesnes kainas -  tokia šių dienų realybė. Dabar kaip tik laukiame 500 respiratorių iš Kinijos, kuriuos mums užsakė „Carlsberg“ grupė. Maksimaliai įmanomu mastu ieškome sprendimų, kad apsaugos priemonėmis būtų aprūpintas kiekvienas ne iš namų dirbantis asmuo“, – teigia „Švyturio-Utenos alaus“ ir „Carlsberg“ Baltijos šalyse vadovas Rolandas Viršilas.

Mokėjimų tiekėjams nestabdo

Įmonė nuolat stebi ir vertina besikeičiančią situaciją ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse bei Lietuvos pasienyje, kur buvo susidariusių sunkiojo transporto eilių. 

„Kasdien gauname atnaujintą informaciją iš tiekėjų, esančių rizikos šalyse. Kol kas visos tiekėjų gamyklos vykdo standartinę veiklą be trikdžių, transporto ribojimo taip pat nėra. Taigi šiai dienai situacija kelia nerimą, tačiau yra kontroliuojama“, – pasakoja R. Viršilas. 

Pažymėtina, kad dėl koronaviruso įvesto karantino bendrovė nestabdo mokėjimų savo tiekėjams. Pasak R. Viršilo, tokia praktika yra neatsakinga bei kelia grėsmę visai verslo grandinei. 

„Mus, aišku, paveiks restoranų ir barų uždarymas, nes vadinamasis HORECA sektorius yra svarbi mūsų verslo dalis. Klausimas, kokie ir kokio masto bus padariniai artimiausioje ateityje, todėl rengiame visų grėsmių, įskaitant ir finansines, suvaldymo planus, neatmetame galimybės skelbti  prastovą, jei gamybos apimtys sumažės“, – sako R. Viršilas. 

Rūpinasi darbuotojų saugumu

R. Viršilo teigimu, „Švyturys-Utenos alus“ daro viską, kad apsaugotų savo darbuotojus, partnerius nuo išorinių grėsmių. 

Siekiant sustiprinti saugumą, užtikrinimas pastovus įmonės erdvėse esančių paviršių dezinfekavimas, atliekama griežta sanitarinė ir higienos kontrolė produkcijos skyriuje. Visi darbuotojai, dirbantys gamyboje ir tose srityse, kur tiesioginis kontaktas su išorės atstovais yra neišvengiamas (registratūra, apsauga, sunkvežimių aikštelės), yra aprūpinti atitinkama apsauga – vienkartinėmis pirštinėmis, respiratoriais, dėvi apsaugines kaukes. Jų darbas organizuojamas atskiromis, viena su kita kontakto neturinčiomis pamainomis, o persirengimo kambariai tarp pamainų dezinfekuojami, dėl ko nukenčia efektyvumas.

Įmonės patalpose taip pat įrengti rankų dezinfekavimo skysčiu užpildyti dozatoriai. Pasirūpinta, kad rankų dezinfekavimo skystis, vienkartinės pirštinės bei respiratoriai visuomet būtų prieinami ir pardavimų srityje dirbančių darbuotojų automobiliuose. Dokumentai yra perduodami vengiant tiesioginio kontakto – tam buvo įrengti specialūs stalai ir (ar) dėžutės ne biuro teritorijoje.

„Visi mūsų įmonės darbuotojai jau ankščiau buvo supažindinti su koronaviruso prevencija. Taip pat, siekdami sumažinti rizikas, savo ruožtu taikome papildomą sunkvežimių vairuotojų, atvykstančių į įmonės teritoriją, patikrą termovizoriais, išduodame jiems kaukes, kurias jie privalo dėvėti visu buvimo įmonės teritorijoje metu. Kontaktas su išorės atstovais yra sumažintas iki minimumo, visi jie taip pat turi dėvėti apsaugines kaukes“, – pabrėžia R. Viršilas.

Anot įmonės vadovo, atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, karantino metu darbiniai susirinkimai su išoriniais žmonėmis maksimaliai ribojami, pagal galimybes naudojamos nuotolinės komunikacijos priemonės, organizuojamas nuotolinis darbas. Planuoti renginiai ir komandiruotės atidedami vėlesniam laikui.

„Suprantame situacijos rimtumą ir dedame visas pastangas, kad koronaviruso sukeltos grėsmės būtų kuo labiau sumažintos. Darbuotojų saugumas yra mūsų prioritetas, tad bendrų pastangų dėka užtikrinsime sklandžius procesus“, – sako R. Viršilas.