Meniu
water.jpg

Gerų darbų fondas

Mes veikiame ir augame kartu su Lietuvos visuomene ir gamta, nes daugumą žaliavų savo produkcijai perkame gimtame krašte. Mums svarbu – aplinka, kurioje veikiame, ir Lietuvos žmonės, kuriems norime suteikti galimybę garsinti savo kraštą. Kasmet įvairiems paramos ir labdaros projektams bei iniciatyvoms skiriame apie milijoną eurų.

kla.jpg

Švyturio Klaipėdos kilmės fondas: nuo 2016 metų fondo suma tampa fiksuota ir siekia 250 tūkst. eurų kasmet.

 • „Švyturio Klaipėdos kilmės fondas" įsteigtas 2012 metais, jo paskirtis – remti uostamiesčio sportininkus, kultūros atstovus ir visuomenės iniciatyvas.

 

 • Kasmet fondo parama uostamiesčiui augo ir nuo 2016 metų fondo suma tampa fiksuota ir sieks 250 tūkst. eurų kasmet. Didžiausia paramos dalis atitenka bendruomenių socialinėms programoms. 

 • Tarp jų didžiausi projektai: Jūros šventė, „Švyturio arena", „Meridianas" bei „Klaipėdos ateities stipendija“, klaipėdiečių teikimu skiriama jaunam perspektyviam menininkui, sportininkui ar visuomenininkui, garsinančiam miestą tarptautiniu lygiu. 

 

 • Tarp sportinių rėmimų didžiausi buvo „Žuvėdros", „Neptūno", „Atlanto" ir Klaipėdos krepšinio lygos rėmimai.

Renkam_sausuma.jpg

Utenos ežerų ir gamtosauginiai projektai:

Rūpinamės Aukštaitijos nacionalinio parko ir viso regionu grožiu, vykdydami įvairias aplinkos apsaugos iniciatyvas

 • 2010 metų vasarą pradėjome plačią aplinkosaugos iniciatyvų programą, ją nuosekliai tęsiame iki šiol.

 

 • 2010-2013 metais vykdėme „Utenos alaus" daryklos Ekostotelių projektą, kai visą vasarą 10 specialių šiukšlių rūšiavimo centrų poilsiautojai galėjo nemokamai palikti po iškylos gamtoje išrūšiuotas šiukšles – plastmasės, metalo, stiklo, popieriaus, kartono atliekas.
 • 2012 m. vasarą prie Utenos krašto ežerų įkūrėme ir penkias „Utenos" poilsio zonas. Jose stovi poilsiautojams skirti iš perdirbto plastiko pagaminti lauko baldai, persirengimo kabinos, modernios kepsninės.

 

 • Bendra Ežerų krašto projekto vertė – daugiau kaip 60000 eurų. Taip pat tęsiame kitus aktyvius aplinkosaugos projektus. Tarp jų – ežerų pakrančių tvarkymas ir populiariausių paplūdimių aprūpinimas kokybiškomis poilsio priemonėmis.
501338285.jpg

Parama sportui:

nuo 1999 metų esame skyrę daugiau kaip 8 milijonus eurų krepšinio rinktinei ir klubams bei kitų įvairių sporto šakų rėmimui

 • Esame vieni aktyviausių sporto rėmėjų Lietuvoje, jau daug metų remiame Lietuvos krepšinio federaciją ir atskirus klubus, Klaipėdos bei Utenos miestų komandas.

 

 • Šalies krepšinio rinktinę remiame jau tryliktus metus.
 • Nuo 1999 m. „Švyturio" parama Lietuvos krepšinio rinktinei bei klubinėms komandoms viršija daugiau kaip 8 milijonus eurų.

 

 • Taip pat remiame Lietuvos tautinį olimpinį komitetą, įvairius sporto renginius ir iniciatyvas.

Parama kultūrai:

Prisidedame prie meno ir kultūros projektų rėmimo, 11 metų buvome „Operos švyturių" apdovanojimų geriausiems metų operos ir baleto solistams, mecenatai.

 • Rūpinamės kultūros renginių plėtra ir jau daug metų remiame pačius įvairiausius kultūros projektus.
 • Vienas svarbiausių mūsų kultūros paramos projektų – „Operos švyturiai" – tai padėka artistams už ryškiausius metų darbus. Šie apdovanojimai buvo teikiami nuo 2003 iki 2014 metų.
 • Kiti mūsų remiami kultūros ir meno projektai: Vilniaus miesto opera,  Lietuvos muzikos rėmimo fondas, „Kino pavasaris", Vilniaus festivaliai, „Džiazo namai" ir daugybė kitų visoje Lietuvoje.
energy-solar.jpg

Socialinės akcijos

kovojame prieš vairavimą išgėrus ir prieš alkoholio pardavimą nepilnamečiams, skatiname alų vartoti atsakingai

„Švyturys-Utenos alus" yra iniciatorius ir finansuotojas šių, Lietuvos aludarių gildijos vykdomų, socialinės atsakomybės akcijų ir kampanijų:

 

 • "Nevairuok išgėręs": siekiant atkreipti dėmesį į šią vis dar opią visuomenės problemą, Lietuvos didmiesčiuose 2013 m.vasarą veikė socialinės instaliacijos - gedulingais vainikais išpuošti kapai skirti neblaiviam vairuotojui atminti. Simbolinį kapą vainikavo tikri laidotuvių vainikai su dažniausiai pasitaikančiomis neblaivių vairuotojų pasiteisinimo frazėmis, kurias akcijos iniciatoriams padėjo surinkti Lietuvos kelių policijos pareigūnai.
 • Už jaunimo saviraišką be alkoholio 18+": 2010 metais pradėta pirmoji kampanija „Už jaunimo saviraišką be alkoholio 18+", kurios metu rinktis prasmingą veiklą ir sveiką gyvenimo būdą kvietė jaunimo autoritetai – „US Open" jaunimo turnyro nugalėtojas Ričardas Berankis, tuometis „Lietuvos ryto" gynėjas Martynas Gecevičius ir „G & G sindikatas" narys DJ Mamania. Įtaigi televizijos reklama su šiais žinomais jaunimui veidais kvietė jaunąją kartą padaryti pasirinkimą, turėti savo nuomonę ir nesileisti paveikiamam draugų bei aplinkinių.
 • „Prieš alkoholį nepilnamečiams" : 2012 m. vasarą Lietuvos aludarių gildija inicijavo socialinę kampaniją „Prieš alkoholį nepilnamečiams", kurios siekis – mažinti suaugusiųjų toleranciją paauglių alkoholio vartojimui. Kampaniją paskatino aludarių užsakymu atliktas gyventojų nuomonės tyrimas, kuris parodė, kad jaunimas alkoholinių gėrimų sugeba įsigyti be vargo. Socialinės kampanijos veidu tapo Jonas Valančiūnas, Lietuvos krepšinio rinktinės narys. Provokuojantys plakatai su jo veidu visoje Lietuvoje kvietė visuomenę susimąstyti apie alkoholio prieinamumą paaugliams ir to pasekmes.
employees.jpg

Rūpestis darbuotojais

sąžiningai elgiamės su kiekvienu darbuotoju, rūpinamės jų gerove darbe ir šeimose

 • Mūsų rūpestis darbuotojais neapsiriboja vien tik sąžiningai mokamu atlygiu už darbą, nepriekaištingomis darbo sąlygomis ir visomis socialinėmis garantijomis. Mes siekiame, kad mūsų darbuotojai gautų gerokai daugiau.
 • Kasmet įvertiname „Švyturys – Utenos alus" darbuotojus už jų indėlį puoselėjant įmonės vertybes, įteikdami „Auksinius apynius", už gerus rezultatus motyvuojame piniginėmis premijomis, kelionėmis ir kitais būdais.
 • Pradėjome vykdyti motyvacinę apdovanojimų programą „Ačiū Tau", kurios metu būriui darbuotojų padėkos ženkliukais, diplomais ir suvenyrais išreiškiama klientų, vadovų, kolegų padėka už sėkmingus projektus, puikius darbo rezultatus, išskirtines iniciatyvas.
 • Vykdome vidines apklausas „Mano balsas" ir atsižvelgiame į jų rezultatus, gerindami darbo sąlygas, kurdami naujas įvertinimo ir motyvacijos sistemas.